ועדות השמה – מכתב משרון סגל, עו"ס מעון קש"ת


קרוב תתקיים עבור ילדיכם וועדת ההשמה- וועדה זו קובעת אך ורק את סוג הגן המאושר, כלומר: גן תקשורת/ גן שיקומי/ גן שפתי. עם זאת, במידה ותגיעו עם שם של גן או שניים שאתם מעוניינים שהילד ישתלב בו, הוועדה תיקח זאת בחשבון ובמידה והגנים הללו תואמים את צרכי הילד היא לרוב תאפשר לכם גישה לפחות חלקם וכך תוכלו להגיע לימים פתוחים או לפגישת היכרות עם צוות הגן. בוועדת ההשמה חשוב לבקש לראות את הגנים בימים הפתוחים. בוועדת השיבוץ, מתקיימת ביולי, יקבע באיזה מהגנים הילד ישתלב בשנה הבאה. הימים הפתוחים יאפשרו לכם להתרשם מהאפשרויות ולבקש שהילד ישובץ (אם יש מקום) בגן נראה לכם כמתאים ביותר.חשוב להדגיש, כל מידע שתאספו יהיה חלקי מאחר והתאמת הילד לגן בשנה הבאה נובעת מגורמים רבים שחלקם קשה לחזות מראש. צוות שיהיה בגן לפעמים משתנה, רמת התפקוד של הילדים האחרים שישולבו באותו גן משתנה משנה לשנה בהתאם לצרכי הילדים בשנה זו וכ"ו. לוועדת שיבוץ המידע הכולל והיא משבצת בהתאם לכך. המידע בנוגע לגנים התקשורתיים ובכלל של החינוך המיוחד הינו חלקי ופחות זמין מאשר בגנים ה"רגילים". הגנים תקשורתיים לרוב אינם מאשרים להגיע אליהם לראות את הגן אלא אם וועדת ההשמה אפשרה לראות את הגן הזה ספציפי. המטרה היא כמובן להגן על פרטיות הילדים והמשפחות שלהם, אך גם מקשה על היכולת להכיר את הגנים לפני.

עם זאת, קיימים פורומים שבהם הורים רבים מתייעצים ומייעצים בהתאם לניסיונם בשילוב ילדיהם בגנים הללו. אלה הפורומים המרכזיים שמצאתי. ניתן להיעזר בכל אחד מהם:

  • פורום תפוז – הפורום הפעיל ביותר
  • פורום חינוך מיוחד Y-NET
  • פורום קשר מיוחד
  • הקו הפתוח של אלוט: 03-6709094 ,אנשי מקצוע בימים א-ה בין השעות 9:00-15:00, הורים מתנדבים בימים שבת – ה בין השעות 20:00-22:30 וביום ו' בין השעות 12:00-15:00

 

צור קשר
loading

1-700-70-80-43


xshavir@gmail.com